W Rzeczpospolitej 15 grudnia br. ukazał się artykuł z komentarzami na temat przewidywanej kondycji polskiego rynku M&A w kolejnym roku, w nim również komentarz Tomasza Pasiewicza, Partnera Zarządzającego w Saski Partners:

„– W tym roku wyjątkowo duży ruch na rynku fuzji obserwujemy na GPW. Od początku roku ogłoszono już 38 wezwań. Giełdowe spółki są też aktywne jako strona przejmująca, i to praktycznie w każdej branży. Trwa wezwanie na Netię ogłoszone przez Cyfrowy Polsat, Orlen chce dokupić akcje Unipetrolu, a Euvic zamierza połączyć się z Qumakiem – to tylko niektóre z przykładów. Dużo się też dzieje w branży bankowej. Tomasz Pasiewicz, partner w Saski Partners uważa, że w przyszłym roku w tym sektorze szykują się transakcje na poziomie spółek matek. Ma na myśli Commerzbank. – Ktokolwiek go kupi, a wymienia się UniCredit, BNP Paribas i Credit Agricole, to raczej nie będzie chciał pozbywać się mBanku, bo to jeden z najlepszych banków w Polsce – mówi Pasiewicz.”

Cały artykuł można przeczytać w serwisie Rzeczpospolitej pod linkiem: http://www.rp.pl/Biznes/312149885-Karuzela-fuzji-za-rok-zacznie-hamowac.html