W dniach 16 – 18 listopada 2022 roku w Cascais w Portugalii odbyła się kolejna konferencja Grupy Corporate Finance International (CFI), której członkiem i udziałowcem jest Saski Partners (https://www.thecfigroup.com/about-us/conferences/). W konferencji uczestniczyli przedstawiciele biur członkowskich z Europy a także zespoły z USA, Brazylii, Japonii oraz Indii. Ze strony Saski Partners udział wzięli nasi partnerzy – Dominik Olszewski oraz Piotr Chorzewski.

Jednym z głównych tematów rozmów były bieżące trendy i wyzwania w sektorze IT&Software oraz sektorze energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem dostosowania sektora do celów osiągnięcia neutralności węglowej. Uczestnicy Konferencji przedyskutowali również potencjał prowadzenia transakcji cross-border biorąc pod uwagę bieżącą sytuację na rynkach, a także omówili bieżącą i przyszłą współpracę pomiędzy biurami w ramach organizacji CFI.

***

Grupa CFI jest międzynarodowym aliansem strategicznym i kapitałowym wiodących firm doradzających przy transakcjach M&A, składającym się z 14 niezależnych doradców działających w 18 krajach. Każdy z członków tego aliansu jest udziałowcem Corporate Finance International. Doradcy należący do CFI koncentrują się na obsłudze transakcji o wartości 10 – 200 mln euro. Klientami firm należących do CFI są przedsiębiorstwa rodzinne, spółki giełdowe, fundusze private equity oraz inwestorzy finansowi. Grupę CFI charakteryzuje ścisła współpraca i wymiana informacji między jej członkami, co pozwala nam na zaoferowanie klientom usług w zakresie fuzji i przejęć o w pełni międzynarodowym zasięgu. Jako członek i udziałowiec CFI, Saski Partners zapewnia swoim klientom dostęp do inwestorów na całym świecie i daje możliwość ekspansji na zagranicznych rynkach poprzez akwizycje.​