W Parkiecie z 15 grudnia br. nasz Partner Zarządzający Tomasz Pasiewicz podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi koniunktury na rynku fuzji i przejęć:

„– Od początku roku ogłoszono już 38 wezwań, ale giełdowe spółki są też aktywne jako strona przejmująca – i to praktycznie w każdej branży. Trwa wezwanie na Netię ogłoszone przez Cyfrowy Polsat, PKN Orlen chce dokupić akcji Unipetrolu, a Euvic zamierza połączyć się z Qumakiem – to tylko niektóre z przykładów. Dużo się też dzieje we wspomnianej już branży bankowej. Tomasz Pasiewicz, partner w Saski Partners, uważa, że w przyszłym roku w tym sektorze szykują się transakcje na poziomie spółek matek. Ma na myśli m.in. Commerzbank.

– Wydaje się jednak, że ktokolwiek kupi Commerzbank, a wymienia się UniCredit, BNP Paribas i Credit Agricole, to raczej nie będzie chciał pozbywać się mBanku, bo to jest jeden z najlepszych banków w Polsce – mówi Pasiewicz. Dodaje, że włoski UniCredit to już zupełnie inny bank, będący na półmetku udanej restrukturyzacji, który mógłby dzięki tej transakcji ponownie wejść na nasz rynek, a z kolei dwóm francuskim inwestorom mBank pomógłby umocnić pozycję w Polsce.”

Pełny tekst artykułu można znaleźć w płatnym serwisie Parkietu: http://www.parkiet.com/Firmy/312159997-Ozywienie-na-rynku-fuzji-i-przejec-potrwa-jeszcze-rok.html&template=restricted