W dniach 15-17 listopada 2016 roku w Seulu miała miejsce Globalna Konferencja M&A w której udział wzięło ponad 100 przedstawicieli koreańskich firm przemysłowych i doradczych. Adam Borowski z Saski Partners wygłosił na konferencji prelekcję o polskim rynku fuzji i przejęć oraz wziął udział w obradach Komitetu Sterującego sieci Merger Brigde (.

Sieć Merger Bridge została założona przez południowokoreańską agencję rządową KITIA (Korea Core Industrial Technology Investment Association, https://www.kitia.or.kr/english/index.asp), wraz z wiodącymi firmami doradczymi z Azji, Europy i USA. Ideą sieci Merger Bridge jest umożliwienie firmom doradczym stałej komunikacji z koreańskimi korporacjami i firmami prywatnymi dotyczącej potencjalnych transgranicznych transakcji M&A.

W ramach sieci Merger Bridge, działającej od 2015 roku, Saski Partners współpracuje z firmami doradczymi działającymi m.in. w: Korei Południowej, Chinach, Japonii, Indiach, Tajlandii oraz Wietnamie, co daje unikalny dostęp do inwestorów działających na tych rynkach.

Komitet Sterujący podsumował pierwszy rok działania platformy i nakreślił plany rozwojowe na przyszły rok, mające na celu nie tylko zwiększenie zakresu geograficznego działalności Merger Bridge, ale także zacieśnienie współpracy pomiędzy jej członkami a koreańskimi przedsiębiorcami.

Sama Globalna Konferencja M&A była znakomitą okazją do zaprezentowania Polski, jako ciekawego kierunku inwestycji kapitałowych nie tylko dla gigantów pokroju Samsunga, Hyundai’a czy LG oraz nawiązania wstępnego dialogu z zainteresowanymi firmami.